Zadnja oznanila 3. velikonočna nedelja 2024

Romanje rudniških faranov na Štajersko

Farani župnije Rudnik, smo v soboto 26.9. pod vodstvom župnika Lojzeta Zupana romali na prelepi Štajerski konec s pridihom Prlekije. Udeležilo se nas je 82 faranov. V sklopu Don Boskovega jubileja, smo obiskali salezijance v Celju, kjer smo videli  kapelo posvečeno bl. A. M. Slomšku in Don Boskov center. V Mariboru smo si ogledali nedokončano cerkev svetega  Janeza Boska, kapelo in zavod Andreja Majcna. Po obisku Maribora, smo se ustavili v Radencih, bivši župniji našega župnika, kjer smo v župnijski cerkvi sveta Cirila in Metoda imeli sveto mašo, nato so nas radenski farani pogostili.  Po krajšem ogledu kraja smo se odpravili v Veržej, kjer so nas v zavodu Marianum prisrčno sprejeli. Tam  smo imeli obilno kosilo. Sledil je ogled  muzeja domače obrti, nato pa smo se s skupno fotografijo poslovili in počasi odšli proti domu. Še pred tem smo se ustavili  v Jeruzalemu v cerkvi Žalostne  Matere božje. Ob koncu romanja pa smo vsi skupaj nazdravili z odličnim moštom in se zahvalili Bogu za božje varstvo. Zahvalil bi se župniku Lojzu, gostiteljem gospodu ravnatelju Pajku, gospodu Otrinu, gospodu župniku Brečku, našemu bivšemu spovedniku gospodu Ciglarju, gospodu Krampaču, gospodu Pučniku, pevkam in pevcem, ministrantkam in ministrantom in ostalim romarjem za dobro voljo in veselje.

Robi Berden