Zadnja oznanila 3. velikonočna nedelja 2024

Romanje h Gospe Sveti na avstrijsko Koroško

V soboto 4.3. se nas je 234 romarjev dekanije Vič – Rakovnik udeležilo romanja h Gospe Sveti na avstrijsko Koroško. Iz rudniške župnije nas je bilo 39 župljanov. Pot nas je vodila čez mejni prehod Ljubelj in prelepo južno Koroško. Na poti smo videli veliko število cerkva. Po prihodu smo v cerkvi Marijinega Vnebovzetja zmolili rožni venec. Nato je pater Pepi ob somaševanju duhovnikov iz naše dekanije daroval sveto mašo. Pri maši smo romarji pridno sodelovali s petjem, ministriranjem, branjem beril in prošenj. Po končani maši smo imeli čas za pogovor z Bogom ter okrepčilo. Sledil je ogled vojvodskega prestola. Nato smo se odpravili nazaj v Slovenijo, na obilno kosilo. Pred sklepom romanja smo poromali tudi na Brezje v cerkev Svetega Vida, kjer smo pri Mariji Pomagaj zmolili litanije Matere Božje. Zahvalil bi se patru Pepiju in dekanu Mirku za organizacijo in našemu župniku, da nas je zbral v tako velikem številu.

Robi Berden