Zadnja oznanila 6. velikonočna nedelja 2022

Dvajset let mesečnih molitvenih srečevanj Schoenstattske lige družin v župniji Ljubljana-Rudnik

Že 20 let se vsak zadnji petek v mesecu zbiramo člani vseh generacij sedmih družin z Orel, Lavrice in Brega ob Savi, izmenjaje po domovih ob schoenstattski molitvi in premišljevanju družbenega nauka Cerkve, začenši z Renum Novarum od papeža Leona XIII. naprej ali aktualnimi dogodki v domači Cerkvi-tokrat smo dodali četrti dan molitvene ure za domovino.

Ob koncu šolskega leta smo zaključili naša medgeneracijska molitvena srečanja na Orlah pri Okornovih ob prisotnosti ljubljanskega pomožnega škofa msgr. dr. Franca Šuštarja ter tako ustrezno obeležili naših 20 let rednih mesečnih molitev kot prispevek v kapital milosti schoenstattskega gibanja po svetu in za nas same ter našo domovino. Ob teh molitvenih srečanjih, ki jih nadaljujemo po počitnicah večinoma sodeluje tudi domači župnik, pred leti pa je bil vedno prisoten februarja preminuli prelat dr. Ivan Merlak.

Skrbnik molitvene skupine
Stanko Klemenčič Saražin