Zadnja oznanila 14. nedelja med letom 2022

Letos brez skupnega pletenja adventnih venčkov

Zaradi strogih koronavirusnih ukrepov letos ne bomo mogli skupno plesti adventnih venčkov. Na žalost tudi ne pričakati sv. Miklavža. Tem bolj se tema dvema priljubljenima dogodkoma vere in dobrote posvetite v krogu svoje družine, seveda v mejah dovoljenega. Tudi Adventni koledarji že čakajo na otroke s pobudo za šparovčke, v katere bi skozi tako rekoč dobrodelno adventno pripravo na Jezusovo rojstvo s svojimi denarnimi prispevki poskušali nahraniti čim več lačnih otrok. Ja, tudi iz hvaležnosti, saj kljub težavnemu korona letu mi še nismo lačni. Adventne koledarje boste lahko dobili v tem tednu v cerkvi in pri glavnih vratih novega doma.

Ker še ne sme biti maše z ljudstvom, ne more biti tudi običajne nabirke Karitas. Tam predlagajo, da za ljudi v stiski lahko namenite tudi 0,5% dohodnine. Davčna številka Slovenske karitas je 20210795. Obrazec in informacije najdete na www.karitas.si.