Zadnja oznanila 18. in 19. nedelja med letom 2022

Cerkev in veroučna učilnica zopet zaprta

Verouka do nadaljnjega ne bo. Pri nas verouka na daljavo ne bomo izvajali. Smatramo, da so vaši otroci in računalniki že itak preobremenjeni. Na drugi strani pa prosimo starše, da tisto uro, ki ste si jo do zdaj z otrokom vzeli za verouk, posvetite veri in pogovoru o Bogu in z Njim ob domačem ognjišču. Predlagamo, da vsak teden vzamete eno lekcijo naprej in na ta način gradite domačo Cerkev. Tukaj bo dovolj prostora in časa za pogovor o krščanskih vrednotah, za molitev, za novo vrednotenje maše in občestvenega bogoslužja v cerkvi, za poživitev zaupanja v Boga, saj, kdo nas lahko sicer reši pandemije in drugega trpljenja, če ne Bog!

Vse oznanjene maše bom opravljal v cerkvi brez navzočnosti vernikov. Vse posebnosti iz življenja naše župnije v tem kriznem času bodo objavljene v rednih Oznanilih, ki jih lahko dobite v župnišču in na naši spletni strani posebej, če bo to potrebno. Preživljajmo ta čas skupaj tako, da se zanimamo drug za drugega, se opozarjamo in opogumljamo ter molimo. S prerokom vam kličem: Pogum, moje ljudstvo!
Bog je z nami kot mogočni Rešitelj.

Župnik Lojze Zupan