Zadnja oznanila 6. velikonočna nedelja 2022

Srečanje staršev prvoobhajancev

V ponedeljek, 25. maja, vabim po šmarnicah starše letošnjih prvoobhajancev na srečanje. Pogovorili se bomo o prazniku prvega obhajila vaših otrok. Petnajst jih je. Odsvetujejo nam, da bi to slovesnost preložili na jesen, še posebej, če se bodo uresničile napovedi ponovnega vala širjenja virusa. Menim, da bi bila najbolj primerna zadnja nedelja v juniju. Sicer pa boste tudi starši imeli besedo in povedali, koliko ste pripravljeni tudi sodelovati pri pripravi otrok na vaš skupni praznik, toliko bolj zaradi trimesečne prekinitve verouka. K šmarnicam naj hodijo prvoobhajanci, saj je v cerkvi vsak dan dovolj prostora, da držimo fizično razdaljo, treba bo jim pomeriti tudi obleke in prilagoditi njihovi velikosti.

Župnik Lojze Zupan