Zadnja oznanila 15. nedelja med letom 2024

Sinoda 2021-23: Za sinodalno cerkev občestvo, sodelovanje in poslanstvo.

Na zadnji seji Župnijskega pastoralnega sveta in ključarjev (6. 12.) smo sklenili, da bi v vsakih naslednjih Oznanilih napisali nekaj več o sinodalnem procesu, v katerega se kot del vesoljne Cerkev želimo vključiti kot člani rudniške župnije, ki ji pripadamo in smo zanjo odgovorni. Tukaj bomo postavili temeljno vprašanje, o katerem naj bi v naslednjem tednu razmišljali. Preko spletnega obrazca imate možnost napisati, kaj Vi mislite o stvarnosti Cerkve, kako jo doživljate; smete dobronamerno kritizirati in seveda tudi pohvaliti. Svoja razmišljanja lahko pošljete tudi po navadni pošti ali osebno župniku.

Kaj je sinoda in kako lahko sodelujemo si preberite na tej strani: https://zupnijarudnik.si/sinoda-2021-2023/