Zadnja oznanila 3. velikonočna nedelja 2024

Odpoved svetih maš in verouka do preklica

Zaradi koronavirusa in strogih priporočil s strani države in naših škofov, kakor po vsej Sloveniji tudi v naši župniji do nadaljnega ni skupnih maš in drugih pobožnosti. Prav tako do nadaljnega ni verouka. Molite več doma, tudi križev pot, maše pa se vsak dan opravljajo ob oznanjenem času po vaših namenih, napisanih v Oznanilih, ki jih skupaj z duhovnimi spodbudami tekočega tedna najdete na spletni strani rudniške župnije. Tokrat je predložena Molitev za zdravje v času pandemije COVID-19 in vabljeni, da jo dnevno molite. Ravno tako berite Sveto pismo in duhovno literaturo. Lahko ste tudi pri maši po radiu Ognjišče vsak dan ob 19. uri ali pri papeževi maši s prevajanjem na Nova 24TV zjutraj ob 7. uri . V tej prihajajoči pomladi se lahko družite z Bogom ob občudovanju mogočnosti in uživanju lepote njegovega čudovitega stvarstva.

Molitev za zdravje v času pandemije COVID-19

Oče usmiljenja in tolažbe, tvoj Sin Jezus Kristus
nam je s križem pokazal vrednost trpljenja.
Pomagaj našim bratom in sestram,
ki že nosijo križ bolezni in so preizkušani.
Nakloni jim izboljšanje zdravja, njihovim svojcem pa pogum in zaupanje.
Vsem zdravstvenim delavcem daj moč in zdravje,
da bodo vztrajali v ljubezni do bolnikov,
raziskovalcem pa,da bodo čim prej odkrili uspešno zdravilo.
Nam in vsemu svetu daj svoj blagoslov, da bomo rešeni bolezni
in se ti bomo mogli s tvojo Cerkvijo zahvaljevati. Amen
Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
Vsi Božji svetniki in svetnice – prosite za nas.