Zadnja oznanila 18. in 19. nedelja med letom 2022

Novo navodilo slovenskih škofov

Novo navodilo slovenskih škofov v času krepitve epidemije COVID-19, ki velja od julija 2020 do preklica: Pred nedeljskimi in prazničnimi mašami verniki ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik oddajo list s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova). Župnik po vsaki maši listke s telefonskimi številkami vloži v kuverto, na njej označi dan, datum in uro maše ter jo hrani 30 dni. Po tem obdobju kuverto z listki uniči. V primeru, da je bila pri maši navzoča oseba, okužena s koronavirusom, župnik na zahtevo pristojne državne ustanove (inšpektorata, policije, NIJZ) posreduje telefonske številke udeležencev pri določeni maši. Župnik o posredovanju podatkov obvesti Slovensko škofovsko konferenco. V primeru delavniških maš oddaja telefonskih številk ni obvezna, saj duhovnik običajno pozna vernike. Hvala za razumevanje.