Zadnja oznanila 15. nedelja med letom 2024

Vstopamo v adventni čas

Smo na začetku adventnega časa (lat. »prihod«). Kristusovega prihoda. Adventni čas se ne izčrpa v tem, da popijemo malo kuhanega vina, obiščemo božične stojnice, prižgemo sveče na adventnem vencu, pečemo piškote. Vse to spada zraven. Vendar ni vse. Izplačalo se nam bo, če svoj pogled na novo usmerimo na Gospodov ponovni prihod. Ne vemo, kdaj bo. Jezus je to izrecno povedal. Vendar gojimo hrepenenje po tem, da Gospod pride, da se bomo srečali z živim Bogom tedaj, ko pride v slavi. In da bi to hrepenenje in srečanje z Gospodom bilo polno upanja, zaupanja in veselja, si prizadevajmo, da bi bili neoporečni ob njegovem prihodu, močne osebnosti vere, upanja in ljubezni , ki živijo tako, da ugajajo Bogu. Življenje pa, ki ugaja Bogu, je življenje iz ljubezni. Biti ljubljen od Boga in ljubiti.